amlak emertat

صفر تا صد خرید مسکن مهر در مهرآباد

خرید مسکن مهر در مهرآباد

واحدهای مسکونی مسکن مهر، یکی از راه حل های دولت برای خانه دار کردن قشر متوسط و کم درآمد جامعه است. خرید مسکن مهر در مهرآباد به بسیاری از افراد کمک می کند تا از اجاره نشینی خلاص شوند و سقفی بالای سر داشته باشند. خرید واحدهای مسکونی مسکن مهر در مهرآباد بر اساس شرایط و ضوابطی صورت می گیرد. البته، نمی توان مشکلات خرید خانه از طرح مسکن مهر را نادیده گرفت. با این وجود، برای بسیاری از افراد، مسکن مهر تنها راه برای خانه دار شدن به حساب می آید.

مزایا خرید مسکن مهر در مهرآباد

خرید مسکن مهر در مهرآباد، فرصت طلایی برای خانه دار شدن بسیاری از مردم به شمار می رود. با این طرح، بسیاری از نگرانی های مردم در مورد پیدا کردن خانه، جابجایی و سر کله زدن با صاحب خانه از بین می رود. متقاضیان می توانند با قیمت کم، این خانه ها را پیش فروش کنند و باقی هزینه را نیز به صورت اقساط بپردازند. اقساط در نظر گرفته شده برای این نوع خانه ها نیز پایین است.

قرارگیری ساختمان های در حال ساخت در کنار یکدیگر
ساختمان های نیمه ساز

بنابراین خرید مسکن مهر مهرآباد می ‌تواند چندین مزیت داشته باشد:

 • قیمت مناسب

مسکن مهر برای افرادی که به دنبال خانه ‌هایی با قیمت مقرون ‌به ‌صرفه هستند، گزینه ‌ای مناسب است.

 • دسترسی به امکانات

منطقه مهرآباد اغلب دارای دسترسی خوبی به امکانات شهری مانند مدارس، فروشگاه‌ ها، مراکز بهداشتی و حمل ‌و نقل عمومی است.

 • منطقه مسکونی مستقر

مهرآباد به عنوان یک منطقه مسکونی قدیمی و مستقر، اغلب دارای جوامعی با فرهنگ و هویت مشخص است.

 • سرمایه ‌گذاری بلندمدت

با توجه به رشد و توسعه شهری، خرید ملک در مهرآباد می‌ تواند به عنوان یک سرمایه ‌گذاری بلندمدت محسوب شود.

 • تنوع ملکی

مسکن مهر در مهرآباد معمولاً شامل تنوعی از آپارتمان ‌ها و خانه ‌هایی با اندازه‌ های مختلف است که به خریداران اجازه می ‌دهد تا بر اساس نیازها و بودجه خود انتخاب کنند. با این حال، همیشه توصیه می‌ شود قبل از اتخاذ تصمیم نهایی، بازدیدی از محل و بررسی‌ های دقیق انجام دهید و مشاوره حقوقی و مالی دریافت کنید.

اگر به دنبال خرید مسکن مهر مهرآباد یا حتی اجاره روزانه ویلا در مهرآباد هستید، می توانید از طریق سایت املاک امرتات اقدام نمایید؛ همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان املاک امرتات صحبت کرده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

خرید ملک، بهترین روش سرمایه گذاری در مهرآباد

واحدهای مسکونی مسکن مهر دارای آینده روشنی هستند. به دلیل افزایش تقاضا، روز به روز، قیمت این خانه ها اضافه می شود. خرید خانه از مسکن مهر می تواند یک سرمایه گذاری مقرون به صرفه باشد. از آنجایی که در آینده مهاجرت مردم از شهرهای شلوغ به سمت شهرک ها بیشتر می شود، قیمت مسکن مهر مهرآباد، نیز افزایش خواهد یافت. در نتیجه، برای کسانی که این خانه ها را با قیمت کم و اقساط خریداری کرده اند، یک سرمایه گذاری مطمئن و پرسود خواهد بود.

اصول خرید مسکن مهر

واگذاری واحدهای مسکن مهر تنها به افراد واجد شرایطی صورت می گیرد که واحد دیگری در مسکن مهر نداشته اند. مدارک لازم جهت خرید مسکن مهر در مهرآباد به شرح زیر هستند:

 • مدارک شناسایی خریدار و فروشنده
 • دریافت کارت قسط از بانک عامل (در صورت نیاز)
 • حضور ضامن همراه با مدارک لازم جهت ضمانت خرید

به این نکته توجه داشته باشید که انتقال سند تنها در صورت حضور همزمان خریدار و فروشنده صورت می گیرد. انتقال سند تنها در صورت تکمیل ساخت واحد مسکن مهر و دریافت پایان کار امکان پذیر خواهد بود. علاوه بر این، واحد مسکونی باید سند مجزا داشته باشد. به منظور دریافت سند مجزا، مالک باید به شرکت عمران شهرهای جدید مراجعه و جهت دریافت اسناد تفکیکی اقدام کند.

ساختمان های مسکونی بالکن دار
ساختمان بالکن دار

نکات مهم هنگام خرید مسکن مهر در مهرآباد

در هنگام خرید مسکن مهر در مهرآباد حتماً به این نکته توجه کنید که تمامی بدهی های گذشته واحد مسکونی مورد نظر تسویه شده باشند. به عبارت دیگر، صاحب ملک باید پیش از اقدام به فروش واحد مسکونی خود، حتماً بدهی های قبلی را تسویه کرده باشد. علاوه بر این، اقساط وام بانکی ملک مورد نظر نیز باید به طور کامل توسط مالک به اتمام رسیده باشد. در غیر اینصورت، خریدار نباید اقدام به خرید ملک و انتقال سند کند؛ چراکه تسویه تمام بدهی های گذشته واحد مسکونی مسکن مهر بر عهده مالک است.

در هنگام خرید توجه داشته باشید که واحد مسکونی مورد نظر به سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت عمران شهرهای جدید و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بدهی نداشته باشد. در صورت داشتن بدهی به این سازمان ها، مالک وظیفه دارد تا تسویه را پیش از فروش واحد مسکونی خود انجام دهد. لازم به ذکر است که هر فرد تنها می تواند اقدام به خرید یک واحد مسکونی از مسکن مهر مهرآباد کند.

برای خرید مسکن مهر در مهرآباد، رعایت چندین اصل اساسی توصیه می‌شود:

 1. بررسی دقیق موقعیت مکانی و امکانات: قبل از خرید، موقعیت مکانی ملک و دسترسی به امکانات مانند حمل‌ و نقل عمومی، مدارس، مراکز خرید و مراکز بهداشتی را بررسی کنید.
 2. ارزیابی کیفیت ساختمان: میزان استحکام بنا، کیفیت مصالح به‌ کار رفته و استانداردهای ساختمانی را مورد توجه قرار دهید.
 3. بررسی مدارک حقوقی: اطمینان حاصل کنید که کلیه مدارک حقوقی ملک، از جمله سند مالکیت، پروانه ساخت و پایان کار، کامل و بدون مشکل هستند.
 4. انجام کارشناسی ارزیابی قیمت: به منظور تعیین قیمت واقعی ملک، از یک کارشناس معتبر برای ارزیابی و تخمین قیمت استفاده کنید.
 5. توجه به قوانین و مقررات خرید مسکن مهر: از قوانین و مقررات مربوط به خرید مسکن مهر، مانند شرایط واجدین شرایط، آگاه باشید.
 6. مشورت با متخصصان و مشاوران املاک: قبل از اتخاذ تصمیم نهایی، با مشاوران املاک و حقوقی مشورت کنید تا از تمام جوانب اطمینان حاصل کنید.
 7. برنامه ‌ریزی مالی و بودجه‌ بندی: از توان مالی خود آگاه باشید و بر اساس آن بودجه ‌بندی کنید تا از بار مالی سنگین در آینده جلوگیری شود.
 8. توجه به آینده منطقه: سعی کنید اطلاعاتی در مورد برنامه‌ های توسعه ‌ای و آینده منطقه به دست آورید تا از ارزش افزوده احتمالی ملک مطلع باشید.

امکانات رفاهی مسکن مهر در مهرآباد

واحدهای مسکونی مسکن مهر در مهرآباد با امکانات رفاهی کامل ساخته می شوند. تمامی واحدهای مسکونی علاوه بر طراحی داخلی زیبا دارای سیستم گرمایش و سرمایش، بالکن، سرویس های بهداشتی مجهز و غیره هستند. با این وجود، مجتمع مسکن مهر مهرآباد از نظر دسترسی به امکانات رفاهی از قبیل مراکز درمانی، خدماتی و تحصیلی مشکل دارد. اگرچه، برنامه ریزی های بسیار زیادی در زمینه بهبود امکانات رفاهی این منطقه و محوطه سازی در آن انجام شده است.

نمایی از برج های بلند نیمه کاره
برج های در حال ساخت برای سکونت

قیمت خرید مسکن مهر در مهرآباد

قیمت خانه های مسکن مهر در مقایسه با واحدهای مسکونی نزدیک به شهر پایین تر است. با این وجود، افزایش تقاضا برای خرید این خانه ها باعث افزایش قیمت آن ها در آینده نزدیک خواهد شد. قیمت خرید مسکن در مهرآباد به متراژ خانه و موقعیت مکانی آن بستگی دارد. واحدهای مسکونی مسکن مهر از 50 تا 120 متر ساخته می شوند.

شرایط خرید مسکن مهر در مهرآباد

به این نکته توجه داشته باشید که خرید و فروش خانه های مسکن مهر به صورت کاملاً آزاد صورت می گیرد. با این وجود، دولت، به عنوان مالک اصلی زمین واحدهای مسکن مهر در نظر گرفته می شود. به عبارت دیگر، عرضه زمین بر عهده دولت است و مالکیت آن به خریدار منتقل می شود. اگرچه، تمامی افراد واجد شرایط خرید مسکن مهر در مهرآباد هستند اما برخی در اولویت قرار دارند. کسانی که تاکنون هیچ گونه تسهیلاتی از دولت نگرفته اند، در اولویت خرید مسکن مهر قرار دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام مسکن مهر می توانید به مطالعه مقاله مربوطه بپردازید.

سخن پایانی

مسکن مهر، یک فرصت طلایی برای خانه دار شدن کسانی است که توانایی پرداخت هزینه هنگفت خرید خانه را ندارند. به دلیل کلاهبرداری در زمینه خرید و فروش واحدهای مسکن مهر، گرفتن استعلام ملک بسیار اهمیت دارد. این کار باید پیش از پرداخت وجه صورت گیرد. لازم به ذکر است که نمی توان مالکیت واحدهای مسکن مهر که سند رسمی ندارند را از اداره ثبت اسناد گرفت. برای این کار باید به شرکت عمران شهرهای جدید یا اداره کل راه و شهرسازی مراجعه کرد.

املاک امرتات

سوالات متداول

 • مزایای خرید مسکن مهر در مهرآباد چیست؟

مزایای خرید مسکن مهر در مهرآباد شامل قیمت مناسب، دسترسی خوب به امکانات شهری، منطقه مسکونی مستقر با جوامع فرهنگی و هویت مشخص، و امکان سرمایه‌گذاری بلندمدت می‌باشد.

 • چه شرایط و ضوابطی برای خرید مسکن مهر در مهرآباد وجود دارد؟

خرید مسکن مهر در مهرآباد بر اساس مدارک شناسایی خریدار و فروشنده، دریافت کارت قسط از بانک عامل (در صورت نیاز)، و حضور ضامن با مدارک لازم برای ضمانت خرید صورت می‌گیرد.

 • آیا خرید مسکن مهر در مهرآباد به عنوان سرمایه ‌گذاری محسوب می‌ شود؟

بله، با توجه به افزایش تقاضا و افزایش قیمت ‌ها، خرید مسکن مهر در مهرآباد می ‌تواند یک سرمایه‌گذاری مقرون به صرفه باشد.

5/5 (1 دیدگاه)

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه